Analityka Biznesowa

Amazon QuickSight – AWS liderem chmury, czy systemów BI?

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest Amazon QuickSight
  • Jakie są największe zalety tej usługi
  • Jakie firmy z niej korzystają
  • Na jakie koszty trzeba się przygotować
  • Jaki wpływ ma na decyzje biznesowe
 

Czym jest Amazon QuickSight?

Obecnie organizacje biznesowe polegają na dość dużej ilości danych w celu podejmowania świadomych decyzji biznesowych, w których podjęciu pomagają narzędzia BI. Przedsiębiorcy oraz zarząd ogromnych korporacji na całym świecie chcąc podejmować jak najlepsze i najbardziej adekwatne decyzje, decydują się do zaangażowania profesjonalnych baz danych, które sprawiają, że dane są łatwe do przetworzenia i niedrogie w przetwarzaniu na dużą skalę. Amazon QuickSight to narzędzie BI (Business Intelligence) umożliwiające przetwarzanie dużej ilości danych. Ta aplikacja uwzględnia odpowiednią analizę, wizualizację oraz sformułowanie wniosków na podstawie przetworzonych informacji. Dzięki tak dokładnej analizie bazy danych zawierającej zachowania użytkowników, można dostrzec tendencje i powtarzające się wzory działań, które najczęściej przyciągają klientów. Amazon QuickSight umożliwia nawet mało zaawansowanym użytkownikom tworzenie wizualizacji i wykonywanie analiz ad-hoc. Do działania aplikacja wykorzystuje wydajny silnik SPICE, dzięki któremu wyniki nawet najbardziej skomplikowanych analiz biznesowych i wizualizacje są utworzone w kilka chwil. Ponadto, aplikacja może być w pełni zintegrowana z innymi usługami i narzędziami dostępnymi w Amazon Web Services. Nie istnieje lepsze narzędzie do zmaksymalizowania zysków i niemalże całkowitego wykluczenia ryzyka, niż wiedza, co wpływa na skorzystanie z usług naszej firmy.

 


Największe zalety usługi Amazon QuickSight

Przewiduje się, że około 60-80% firm z listy Fortune 500 do 2024 roku zacznie korzystać z narzędzia BI Amazon QuickSight, które w ciągu najbliższych lat wyprzedzi konkurencję i stanie się liderem wśród aplikacji analitycznych. Nic dziwnego, gdyż sama aplikacja niesie ze sobą mnóstwo zalet dla użytkowników. Amazon QuickSight jest wydajny, niezawodny i zoptymalizowany pod kątem chmury. Oprócz tego umożliwia szybkie wdrożenie i programowe dołączanie użytkowników, łatwość administrowania i instalacji produktu, a także możliwość skalowania do setek tysięcy użytkowników, bez konieczności konfigurowania serwera. Narzędzie QuickSight jest łatwe w użyciu oraz wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego wnioskowania typów informacji, danych i relacji w celu wygenerowania analizy i wizualizacji. Ponadto to narzędzie BI z łatwością potrafi zintegrować się z innymi usługami jakie oferuje nam Amazon, a parowanie różnych aplikacji nie należy do skomplikowanych procesów.

Sprawdź zalety konkurencyjnych rozwiązań — Power BI

 

Jakie firmy korzystają z Amazon QuickSight?

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o narzędziach analitycznych BI, nie powinien być dla Ciebie zaskoczeniem fakt, iż z takich baz danych korzystają liderzy w swoich branżach. Dla światowych i największych korporacji takich jak Siemens, Volvo, czy NFL odpowiednie narzędzia BI do analityki to podstawa funkcjonowania firmy. Najbardziej rozpoznawalne marki na świecie korzystają z jednego rozwiązania, umożliwiającego podejmowanie świadomych decyzji biznesowych. Międzynarodowa korporacja jaką jest Netflix korzysta z narzędzi Amazonu do streamingowania godzin seriali i filmów dla swoich subskrybentów. Farmaceutyczny koncern Pfizer używa aplikacji BI przy prowadzeniu swoich projektów badawczych, testów klinicznych oraz analiz danych na ogromną skalę. Korzystanie w Twojej firmie z narzędzia BI, jakim jest Amazon QuickSight, przełoży się później nie tylko na ogromne zyski, ale także pozyskiwanie nowych klientów, budowanie świadomości marki oraz utrzymywanie korzystnego wizerunku firmy. Amazon QuickSight posiada wszystkie cechy, które zwiększają eksplorację danej branży na rynku.

 


Koszty wdrożenia Amazon QuickSight do firmy

Tak jak z wieloma inwestycjami bywa, tak i w przypadku narzędzia Amazon QuickSight nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Na końcową cenę wdrożenia narzędzi BI wpływa kilka składowych, a wykupienie licencji od dostawcy usług jest tylko jedną z nich. To, co można powiedzieć o Amazon QuickSight to fakt, iż roczny koszt utrzymania subskrypcji nie jest wysoki, a sama aplikacja nie pobiera opłat za użytkownika. Amazon QuickSight pobiera mniejsze koszty niż połowa kosztów licencji innych dostawców na jednego użytkownika. Istnieje również sposób na zminimalizowanie kosztów. Nie ma żadnej konieczności posiadania budżetu pokroju światowych liderów, aby wprowadzać nowatorskie rozwiązania, z których oni sami korzystają. Mowa tutaj o skorzystaniu z narzędzi BI w chmurze. Tego typu rozwiązanie pozwala nam wykluczyć wydatki związane z drogimi licencjami, a także kosztownym procesem wdrożenia. W zamian za to płacimy miesięczną subskrypcję, w ramach której otrzymujemy dostęp do tych samych funkcji narzędzi BI, tylko że w chmurze. Oprócz obniżenia kosztów otrzymujemy także możliwość skorzystania z narzędzi BI również za pomocą urządzeń mobilnych. 

 

Jakie możliwości otwiera Amazon QuickSight w podejmowaniu decyzji biznesowych?

Aplikacja Amazon QuickSight należące do narzędzi Business Intelligence chroni przedsiębiorców od decyzji podejmowanych po omacku. W dzisiejszych czasach nie ma konieczności polegania wyłącznie na swojej intuicji, wręcz warto wykorzystywać nowoczesne analityczne narzędzia, które oferuje nam Amazon. Zalety Amazon QuickSight oraz możliwości jakie nam oferuje to dobry powód, aby przestać polegać wyłącznie na swojej intuicji, która często może się mylić i stanowi 50% szans, że coś się uda. Wiedza na temat tego, co skłania klientów do podjęcia współpracy z naszą firmą lub skorzystania z jej usług oraz zakupu produktów jakie mamy do zaoferowania to jedno z najsilniejszych oręży, jakie można sobie wyobrazić w walce o udziały i dobrą pozycję na rynku. Dzięki narzędziu QuickSight możemy sprawnie zarządzać i pełnić funkcje administracyjne naszych danych i informacji oraz szybko uzyskać potrzebne analizy i wnioski, które z pewnością zaoszczędzą czas i wpłyną na jakość naszej pracy w firmie.

 

Nie ograniczaj się do jednego rozwiązania – dowiedz się więcej o Google Data Studio

Author

Grzegorz Gruszka

Pomagam od lat firmom w codziennej transformacji swoich procesów w obszarze IT. W szczególności, odkrywamy wspólnie, jak działać w obliczu gospodarki 3.0. Co więcej, gospodarka 4.0 oparta o sztuczną iteligencję, uczenie maszynowe i automatyzację już czeka za rogiem. Nie mogę się doczekać tej zmiany... sam pewnie będę ją wywoływał!

Odbierz prezent

Darmowa konsultacja o wartości 750 zł dla Twojego biznesu. Czas dostosowany do Ciebie.