Analityka Biznesowa

Power BI – Business Intelligence w wydaniu chmurowym?

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest Power BI
  • Jakie są największe zalety tej usługi
  • Jakie firmy z niej korzystają
  • Na jakie koszty trzeba się przygotować
  • Jaki wpływ ma na decyzje biznesowe

Czym jest Power BI — narzędzie Business Intelligence?

Każda organizacja biznesowa polega na dużej ilości danych i informacji, aby podejmować świadome decyzje biznesowe. Utracone szanse sprzedaży przez niewykorzystane dane, podjęcie na ich podstawie złej decyzji biznesowej, czy też słaba jakość danych pochodzących z różnych źródeł, a przede wszystkim brak wiedzy na temat swoich konsumentów i chęci ich współpracy z twoją marką może przyczynić się do poniesienia zbędnych kosztów i finalnie dużych strat. Narzędzie Power BI to analityczna aplikacja, która umożliwia tworzenie wizualizacji, wykresów, raportów i tablic, opierając się o dane pochodzące z różnych źródeł, która ma na celu niwelowanie wspomnianych problemów. Power BI uznawany jest za rewolucyjne narzędzie, dzięki któremu analiza danych wchodzi na nowy poziom. Narzędzie BI (Business Intelligence) umożliwia efektywną analizę danych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy monitorować postępy w realizacji założonych celów. Aplikacja umożliwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych w zakresie obsługi klienta, logistyki, sprzedaży oraz marketingu. Jednocześnie Power BI to narzędzie BI gwarantujące bezpieczeństwo i ochronę danych we wszystkich raportach, tabelach i zestawieniach danych. Ochrona działa, dużo lepiej niż dane udostępnione poza organizację w klasycznych formach, bądź zostaną wyeksportowane do innych formatów (Excel, PDF, PowerPoint).

 

Funkcje i zalety narzędzia Power BI

Power BI to profesjonalne i nowatorskie narzędzie do analizy danych, które tworzy zaawansowane i rozbudowane raporty przedstawione w wielowymiarowej postaci. Posiada prosty i łatwy w obsłudze interfejs, który pozwala na szybkie pozyskiwanie niezbędnych raportów oraz prezentację interaktywnych wyników w czytelny i jasny sposób. Narzędzie BI dzięki możliwości tworzenia raportów zawierających wizualizacje danych pod postacią tabeli, wykresów lub diagramów, daje wgląd w czynniki, które mają aktywny wpływ na wydajność twojej firmy. Dane znajdujące się w Power BI zmieniają się dynamicznie, co oznacza, że są aktualizowane na bieżąco pod wpływem zmieniających się informacji, czy wybranych atrybutów w analizie szczegółowej. Czytelny i intuicyjny interfejs narzędzia BI pozwala na proste użytkowanie aplikacji oraz wizualizowanie interaktywnych raportów. Dzięki Power BI możemy z łatwością importować dane pochodzące z wielu różnych źródeł, a następnie skonfigurować je w czytelne i zrozumiałe raporty. Aplikacja umożliwia także import plików do różnych programów oraz nawiązanie połączeń z bazami danych w chmurze. Takie funkcje narzędzia BI pozwalają na uzyskanie kompleksowych oraz precyzyjnych informacji, stanowiące cenne źródło wiedzy strategicznej dla firm.

Dowiedz się więcej o innych narzędziach BI – Google Data Studio

 

Jakie firmy korzystają z Power BI?

Profesjonalne narzędzia przeznaczone do zaawansowanej analizy danych to podstawa nie tylko dla wszystkich liderów w swoich branżach, ale także dla wszelkich organizacji biznesowych oraz początkujących startupów. Międzynarodowe korporacje zajmujące się zarówno outsourcingiem, jak i insourcingiem wykorzystują narzędzie Power BI do zbierania informacji i analizowania danych potrzebnych do konsekwentnego poprawiania swoich wyników. Rozbudowana i zaawansowana analiza danych umożliwia podejmowanie świadomych i korzystnych decyzji biznesowych, które działają długofalowo, przynosząc oczekiwane zyski oraz realizując założone cele. Transformacja cyfrowa na polskim rynku wciąż się rozwija werbując coraz więcej polskich firm, które rezygnują z manualnego raportowania. Power BI jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich organizacji biznesowych, chcących wprowadzić nowatorskie rozwiązanie w zakresie analizy danych, które umożliwi podejmowanie korzystnych decyzji biznesowych.

Zobacz, kto korzysta również z Amazon Quick Sight

 

Koszt wdrożenia narzędzia Power BI

Tak jak w przypadku wielu inwestycji, tak w przypadku narzędzia Power BI ciężko sprecyzować całkowity koszt wdrożenia aplikacji do organizacji biznesowej. Cały koszt narzędzia BI jest uzależniony od wielu aspektów i składowych, m.in. licencji od dostawcy usługi. Koszt wdrożenia narzędzia BI jest oszacowany po określeniu wstępnego zakresu prac i zdefiniowaniu źródeł danych, których często jest wiele. Z pewnością można powiedzieć, że koszty utrzymania aplikacji Power BI nie są wygórowane, a możliwość pełnego korzystania z narzędzia BI daje wiele korzyści i możliwości, które owocują w przyszłości oraz kilkukrotnie zwracają poniesione koszta. Nie trzeba posiadać takiego samego budżetu, jaki posiadają przedstawiciele największych firm, aby móc w pełni korzystać z nowoczesnych rozwiązań, jakie oferują nam profesjonalne narzędzia do analizy danych i przetwarzania informacji. Rozwiązania, jakie oferuje nam rynek narzędzi BI są przeznaczone i realne dla każdej organizacji biznesowej.

 

Możliwości dające narzędzie Power BI

Aplikacja Power BI przede wszystkim stanowi parasol ochronny dla wszystkich przedsiębiorców oraz właścicieli organizacji i korporacji przed podejmowaniem niekorzystnych i błędnych decyzji biznesowych. Rynek oferuje doskonałe i profesjonalne narzędzia do analizy danych, dlatego warto zaprzestać podejmowania decyzji wyłącznie na podstawie swojej intuicji i zaufać zaawansowanemu narzędziu do analizy baz danych. Narzędzie Power BI umożliwia sprawne, szybkie i proste zarządzanie oraz administrowanie wszystkich danych i informacji firmy. Power BI wpływa nie tylko na podjęcie korzystnych działań dla danej firmy, ale również pośrednio wspomaga budowanie świadomości twojej marki na rynku oraz pozwala utrzymywać pozytywny wizerunek firmy. Na podstawie uzyskanych wyników z aplikacji, można podjąć odpowiednie kroki w celu zdobycia nowych konsumentów. Narzędzie Power BI skutecznie pomaga w rozwijaniu organizacji biznesowych, wpływa także na jakość pracy i skutecznie oszczędza czas podczas tworzenia raportów oraz interaktywnych tablic z wynikami. Dzięki odpowiedniej analizie swoich danych i efektywnemu wykorzystaniu narzędzia Power BI, możesz uzyskać przewagę konkurencyjną, a następnie stać się liderem w swojej branży, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich konsumentów.

 

Author

Grzegorz Gruszka

Pomagam od lat firmom w codziennej transformacji swoich procesów w obszarze IT. W szczególności, odkrywamy wspólnie, jak działać w obliczu gospodarki 3.0. Co więcej, gospodarka 4.0 oparta o sztuczną iteligencję, uczenie maszynowe i automatyzację już czeka za rogiem. Nie mogę się doczekać tej zmiany... sam pewnie będę ją wywoływał!

Odbierz prezent

Darmowa konsultacja o wartości 750 zł dla Twojego biznesu. Czas dostosowany do Ciebie.